Backup

Sprawdzone rozwiązania kopii zapasowej

Kopia zapasowa systemów informatycznych jest jedną z podstawowych czynności jakie należy wykonać w firmie.

Nasi inżynierowie bezpieczeństwa zaprojektują dla Ciebie mechanizmy zabezpieczeń oraz odzysku kopii zapasowej. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz dostęp do oprogramowania jak i sprzętu w atrakcyjnych cenach.

Typy backupu

Kopie zapasowe oraz plan kopii zapasowej przeprowadzamy zwykle w kilku opcjach:

  • a) Backup całościowy. To jednorazowa kopia całości bazy danych bez względu na datę ich utworzenia. Jest to wariant początkowy, niezbędny do realizacji kolejnych – przyrostowych i różnicowych. Rekomendujemy przeprowadzanie backupu całościowego średnio co 10 dni.
  • b) Backup przyrostowy. Do jego przeprowadzenia potrzeba przynajmniej jednokrotnego backupu całościowego. Na tej podstawie system rozpoznaje pliki nowe lub zmodyfikowane od ostatniej kopii całościowej i kopiuje tylko te dane, które wymagają “aktualizacji”. Kopiuje się mniej danych, dlatego proces trwa krócej. Backup przyrostowy najlepiej przeprowadzać codziennie.

Wysyłanie danych poza firmę – kopia geolokalizacyjna

Proponowaną opcją jest wykorzystanie metody kopii geolokalizacja dzięki czemu Twoje kopie zapasowe dodatkowo będą chronione na zewnętrznych serwerach. W razie uszkodzenia sprzętu w firmie lub innego problemu Twoja kopia jest bezpieczna na macierzach poza biurem.

Proponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb – w zależności od ilości danych oraz ich przetrzymywania dopasujemy ofertę. Plusem takiego rozwiązania jest skalowalność, jeśli danych będzie więcej możemy dostarczyć więcej miejsca na kopie zapasową.

Skontaktuj się z nami!

Nasze inne usługi

O Nas

Ponad 10 letnie doświadczenie, setki zrealizowanych projektów oraz zespół specjalistów liczący 15 osób. Praca na rynku Europejskim.

Realizujemy kompleksowe usługi IT z zakresu administracji IT/outsourcingu usług/zarządzania serwerami/tworzeniem oprogramowania. Zapraszamy do współpracy.

Polityka prywatności

Informacje kontaktowe
Oddział Katowice
ul. Staromiejska 13a,
40-013 Katowice
Oddział Zakopane

ul. Rafaczowki 27,
34-520 Poronin (Zakopane)
Call Now ButtonZadzwoń Teraz!